NovaEqui Premium 15 kg

9929
5 hodnocení
 • 1 z 3

 • Skladem
580 Kč
Kategorie: Müsli
Hmotnost: 17 kg
 

Prémiové bezobilné musli pro pony i koně. Obsahuje 20 komponentů jako je například vojtěška, sladový květ, karob, hrachové vločky, jablečné a hroznové výlisky, mrkev, rostlinný olej, červená řepa, kmín, česnek, dýně aj. Je to špičková přírodní směs s maximální stravitelností a využitelností. Premium je vyvážené krmivo, má vysoký obsah vlákniny, proteinu, olejů a tuků, vitamínů a minerálů, vyvážený poměr vápníku a fosforu. Je to také bezobilné krmivo - tedy bez škrobových zrn, krmivo je skvělým doplňkem k obilným krmivům nebo je může zcela nahradit, funguje i jako výborné zchutňovadlo do krmné dávky. Musli je  vysoce kvalitní zdroj stravitelné vlákniny, která zlepšuje a prodlužuje žvýkání, reguluje trávení a pH a snižuje riziko žaludečních vředů.

Plnohodnotné krmivo pro hobby koně i poníky, dále pro koně v lehké i střední zátěži a pro koně sportovní, jelikož stimuluje vylučování toxinů. Ideální krmivo pro citlivé koně s metabolickými a jinými zdravotními potížemi (schvácení), pro koně staré a v rekonvalescenci, pro koně v reprodukci. Krmivo je vhodné zařadit při čistících kůrách, především v jarních a podzimních měsících, ke směsi je vhodné zařadit doplňky (např. Algua Digest, Paskatonic aj.) nebo dodat bylinky (kopřivy).

Řezanka – podporuje a prodlužuje dobu žvýkání a tím i dobu samotného trávení, sušená řezanka – vojtěška je bohatá na vysoce kvalitní bílkoviny, vlákniny a minerály.

Unikátní směs semen – kmín (podporuje správné trávení, chrání před kolikou a nadýmáním, slouží jako prevence při změně krmiva a při přechodu na jarní pastvu, snižuje kvašení například při překrmení), konopí (bohaté na minerály a vitamíny, omega 3 mastné kyseliny, vhodné pro koně s problematickou kůži, muchaře a koně na pastvě, dále pro laktující klisny, staré a nemocné koně), sezam (bohatý přírodní zdroj vápníku, zinku, zvlášť vhodné při problémech s kůží, srstí a kopyty, při neplodnosti, chudokrevnosti, při nadměrné dráždivosti se silným pocením, z pohledu čínské medicíny má sezam vztah k ledvinám, játrům a plicím - u koní jedni z nejnáchylnějších orgánů), dýně (nutričně velmi bohatá, vysoký obsah vitamínů a minerálů, především zinku – správný vývoj a obranyschopnost, prevence před nádory, při infekcích, při regeneraci po zlomeninách, při léčbě žaludečních vředů, na kvalitu srsti, kůže a kopyt, odčervovací efekt, pro muchaře pro lepší hojení kůže), slunečnice (přírodní zdravá bomba - zdravé nenasycené tuky, bílkoviny, vláknina, minerály a vitamíny, vysoce cenný energetický zdroj pro koně, velmi vhodná pro staré a hubené koně, dále pro sportovní koně a pro citlivé koně na energii ze škrobů, dále má výrazný vliv na kvalitu kůže a lesk srsti, vhodná zejména v době přelínávání.

Směs surovin – česnek (pozitivně působí na organismus, a to lepším příjmem potravy, trávením i resorpcí živin, pomáhá při dýchacích problémech a při zánětlivých stavech, hlavní účinky jsou antibakteriální, protiplísňový a protivirózní, dále má vliv na odpuzování hmyzu), řepa (bohatá na minerály a vitamíny, vhodná pro zdravou a lesklou srst, pevná kopyta, pro detoxikaci - pomáhá vyplavovat škodlivé usazeniny a vodu z těla, pro regeneraci po nemocech, operaci, kastraci, pro rekreační i sportovní koně kvůli zajišťování lepšího okysličování krve, pro lepší zabřezávání, preventivní opatření rakoviny, pomáhá aktivovat tvorbu červených krvinek, zbavuje střeva jedovatých látek), mrkev (vhodná pro nemocné koně, s IR a schvácené koně, obézní koně, koně v rekonvalescenci či v reprodukci, ideální pro koně s jakýmikoli záněty, obsahuje vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C).

Z naší zkušenosti není úplně vhodné pro ariózní koně. 

SLOŽENÍ:

Vojtěška horkovzdušně sušená, sladový květ, sušené lusky svatojánského chleba,  hrachové vločky, vojtěška přirozeně sušená [alfalfa přirozeně sušená], slunečnicové semeno, lněné expelery, jablečné výlisky sušené, rostlinný olej a tuk, slupky slunečnicové, jádra z hroznového vína, červená řepa sušená, mrkev sušená, semeno kmínu, dýňová semínka, sezam, konopné semínko, česnek plátkový, uhličitan vápenatý.

 

Doporučené dávkování dle výrobce:

 • 0,5 – 1,5 kg / den

 

Doporučené dávkování dle ANIMO: (centurmkrmiv.cz)

 • 1-2 litry denně

 Litrová hmotnost: 1 l = 536 g

 

Obsahuje:

 • Hrubý protein 15 %
 • Hrubá vláknina 18,4 %
 • Hrubé oleje a tuky 7,8 %
 • Sodík 0,13 %
 • Hrubý popel 7,3 %
 • Cukry 13 %
 • Škrob 7 %
 • Vápník 0,7 %
 • P celk. 0,30 %
 • 1b306(i)Tokoferolové extrakty z rostlinných olejů 30,0 mg

 

 

 

Obsažené látky:

Stravitelná energie pro koně (MJ/kg)

11,04

Hořčík (g)

2,1

Methionin (%)

0,21

N-látky %

14,56

Kobalt (mg)

0,8

Vitamin A (m.j.)

11 419

Tuk %

6,98

Železo (mg)

154

Vitamin D3 (m.j.)

5

Vláknina %

16,95

Zinek (mg)

17

Vitamin E (mg)

12,48

Popel %

7,49

Mangan (mg)

29

Vitamin B1 (mg)

0,71

Škrob %

6,3

Měď (mg)

5,8

Vitamin B2 (mg)

0,57

Vápník %

0,7

Selen (mg)

0,06

Vitamin B6 (mg)

1,07

Fosfor %

0,3

Jód (mg)

0,2

 

 

Sodík %

0,1

Lysin (%)

0,65

 

 

 Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: