Testujeme drezurní sedlo od Premier Equine BLETCHLEY MONOFLAP

Petra dělala testačního jezdce pro sedlo od značky Premier Equine - typ Bletchley - drezurní. Popis sedla a vše potřebné k sedlu zjistíte KLIKNUTÍM ZDE. 

Sedlo je výborné, příjemné a pohodlné. Mám velikost 16,5´ posedlí. Nejvíce chválím kolenní opěrky, které jsou zvenčí. Jsou měkké a větších rozměrů pro jistější oporu stehna. Péče o sedlo není náročná, což u sebe považuji za hodně důležité. Výhodou je, že se nemusí mazat jako klasická kožená sedla. Velká výhoda a velký plus dávám také měnitelným komorám, které jsou perfektní když kůň narůstá či přesvaluje. 

 

Sedlo avšak není úplně ideální pro koně typu sud, bez kohoutku. Posedlí je polohluboké a lépe se do něj napasují jezdci s delší stehenní kostí, ale kratší holení. Posedlí působí o chlup menší, než je. Komora je otevřená, pro vyšší kohoutek. Po ježdění se sedlo ještě ,,dotvaruje" a polštáře trochu slehnou. Syntetická vlna se přizpůsobí hřbetu. Páteřní kanál je široký. Sedlo je jednobočnicové, takže poutka u podsedlových deček můžete schovat :-)

Chválím jak kvalitu sedla, tak i cenovou dostupnost. Je pravda, že takový typ jsem hledala hodně dlouho, ale vždy když jsem našla, tak cena byla vysoká. 

 

Poznámka Horse4u: Jak vidíte sami, sedlo úplně ideálně nesedí na irského coba bez kohoutku, s kohoutkem je to o něco lepší (výše) ale stejně je úzké (v sedle komora základní).