Testujeme drezurní sedlo od Premier Equine BLETCHLEY MONOFLAP

Petra dělala testačního jezdce pro sedlo od značky Premier Equine - typ Bletchley - drezurní. Popis sedla a vše potřebné k sedlu zjistíte KLIKNUTÍM ZDE. 

Sedlo je výborné, příjemné a pohodlné. Mám velikost 16,5´ posedlí. Nejvíce chválím kolenní opěrky, které jsou zvenčí. Jsou měkké a větších rozměrů pro jistější oporu stehna. Péče o sedlo není náročná, což u sebe považuji za hodně důležité. Výhodou je, že se nemusí mazat jako klasická kožená sedla. Velká výhoda a velký plus dávám také měnitelným komorám, které jsou perfektní když kůň narůstá či přesvaluje. 

 

Sedlo avšak není úplně ideální pro koně typu sud, bez kohoutku. Posedlí je polohluboké a lépe se do něj napasují jezdci s delší stehenní kostí, ale kratší holení. Posedlí působí o chlup menší, než je. Komora je otevřená, pro vyšší kohoutek. Po ježdění se sedlo ještě ,,dotvaruje" a polštáře trochu slehnou. Syntetická vlna se přizpůsobí hřbetu. Páteřní kanál je široký. Sedlo je jednobočnicové, takže poutka u podsedlových deček můžete schovat :-)

Chválím jak kvalitu sedla, tak i cenovou dostupnost. Je pravda, že takový typ jsem hledala hodně dlouho, ale vždy když jsem našla, tak cena byla vysoká. 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.