Reflexní vybavení aneb být vidět...

Všichni to známe, léto skončilo a s ním i dlouhé teplé večery s možností ježdění až do deváté hodiny. Na tomto období kromě toho, že je hnusně a zima, je nejhorší to, že se velmi brzy stmívá. Než se stihneme vrátit z práce nebo ze školy a dostat se za našimi miláčky, často hodiny ukazují pokročilou dobu odpolední a než se vyhoupneme do sedla, máme pár posledních vzácným okamžiků světla. Často se stává, že se vrátíme po tmě, což není příjemné a rozhodně to není bezpečné. Co můžeme tedy udělat pro to, abychom zůstali v bezpečí a nevrátili se domů třeba zrovna takto?

IMG_20170927_191341

 

V dnešní době máme různou škálu reflexního vybavení, které sice většinou není úplně nejmodernější, ale určitě nemá smysl toto módní faux pas podceňovat kvůli tomu, že nám příliš neladí s poslední kolekcí Eskadron (LeMieux, Anky, Schockmohle, ...). Takovým minimem by měly být aspoň reflexní pásky na nohy koně, nabízí je několik firem v balení po páru či rovnou na všechny 4 nohy. Nevýhodou může být zhoršená viditelnost odrazek při bahnivém podkladu. U nás naleznete v nabídce tyto pásky - Reflexní pásky QHP .

 

                                                                      001        002

 

Na koni toho však můžete mít mnohem více reflexního. Od podsedlových deček, před bederky či přímo jezdecké deky až po reflexní uzdečku Biothane, abyste vážně měli jistotu, že v případě šera či tmy budete vidět už z dálky. U nás k dostání zejména Reflexní jezdecká deka od firmy QHP a Reflexní jezdecká bederka QHP.

 

15094272_10202731280280281_4769407357920881008_n

 

Ale reflexní může být nejenom kůň, ale také my. Existují různé reflexní šátky, pásky na ruku či "kšíry" ale nejlepší variantou bude jistě vesta. Možno využít tu z auta anebo vám nabídneme přímo Jezdeckou od QHP.

 

7188ge_scenic1

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.