Chrániče? jedině kvalitní

Věčná otázka skoro každého koňáka. Jak kvalitně chránit svému koni nohy proti úrazu? Jaké kamaše jsou opravdu dobré? V podstatě sportovní koně pokud nemají zdravé nohy, sportovat už nemůžou. Proto je spousty druhu chráničů, kamaší, bandáží a podobně. Jak ale vybrat ty správné? Aby dobře seděli, koníka neodíraly, nezapařovali se mu v nich nohy a něco vydrželi? Výrobců je spousty. Ale spousty kamaší s neoprenem nasakují vodu což je též nežádoucí. Některé více některé méně a některé dokonce i vůbec. A na ty se dneska podíváme blíže. 

Chrániče Dalmar od irské značky Horseware.

Dalmar Eventer Front

Byli navrženy přesně pro pohodlí, ochranu a praktičnost. Díky materiálu z leteckého a automobilového průmyslu, kterým se výrobci inspirovali, jsou tyto kamaše nejlehčí na světě. Jsou vybaveny karbonovým vláknem které spolehlivě chrání šlachu proti zranění při velkých nárazech, chrání i hlezenní kost a spěnkový kloub proti velkým nárazům, ke kterým může při závodu dojít. Přední a zadní vložka z polykarbonátu rovnoměrně rozptýlí náraz. Chrániče jsou extrémně pevné a díky materiálu neabsorbují vodu. Zapínání na přední suchý zip který ovšem není jako u klasických kamaší ale je to celá přední část která se zapíná, takže rozloží rovnoměrně tlak utažení. Chrániče byly dokonale testované v Irsku

Opravdová jedinečnost těchto kamaší spočívá ale ještě v něčem jiném! 

Chrániče Dalmar mají sytém chlazení šlach. Tím jak kůň cválá vzduch cirkuluje přes membrány kamaše a tím si v podstatě kůň svým pohybem šlachy ochlazuje. (viz obrázek)

 Chrániče dostihové, carbon, Dalmar

Jelikož kamaše používám mohu opravdu potvrdit. Koník míval problémy se šlachami a proto je nežádoucí aby se nohy pod kamaší zapařili. Používáme jako ochranu nohou při skákání právě tyto chrániče. Po práci nemá nohy vůbec zapařené a i když projdeme třeba vodou kamaše opravdu nejsou nasáklé. Sucháč drží jak přibitý i po několika použitích což ne u všech kamaší bohužel takhle je, co si budeme povídat. Chrániče v ruce ani necítím mají možná tak pár gramů, což je i pro koně příjemné. Další super faktor je to, že ani na nich není znát známky používání, jsou opravdu kvalitní a z dobrého materiálu. Mám je už rok a pořád vypadají jako nové. Samozřejmostí je snadná údržba ale to je v dnešní době už skoro u všech :) 

Výsledek obrázku pro dalmar kamaše

Kamaše bych doporučila všem koníkům kteří závodí jak v military, parkuru nebo dostizích. Opravdu vydrží a hlavně chrání správně ;) 

 

 

Kačka.T

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.